WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO
WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO:

- kajaki
- rowerki wodne
- łódzie wędkarskie
- żaglówka Omega
- windsurfing
- deski SUP - NOWOŚĆ
- banan, kółko, wakeboard - NOWOŚĆ

Wypożyczalnia rowerów drogowych 
Ośrodek posiada świetlice:
ping- pong, piłkarzyki, ,tv miejsca parkingowe , ognisko ,grill, pole namiotowe, pomosty: wędkarski i żeglarski.Atrakcje: pływanie kajakami,rowerkami wodnymi, żeglowanie żaglówkami,windsurfing i kajting ,wędkarstwo, jazda konna lub bryczką,wycieczki rowerowe po szlakach turystycznych, dancingi i dyskoteki (weekendy),ognisko lub grill.
Wędkarstwo: Jezioro obfituje w leszcza,karpia, płoć, lina, wzdręga, krąpia i ukleję. Gatunki drapieżne reprezentuje licznie występujący sandacz i węgorz. Występuje tu także okoń, a nieco rzadziej również szczupak.
Żeglarstwo:świetne warunki do uprawiania windsurfingu i żeglarstwa.
Powierzchnia zwierciadła: 220,2 ha - Głębokość maksymalna: 5,6 m - Głębokość średnia: 3,2 m - Długość maksymalna: 1 850 m - Szerokość maksymalna: 1 790 m.
Grzybobranie: Od sierpnia do późnej jesieni ośrodek jest mekką grzybiarzy .

Atrakcje w okolicy :


Wieleń Zaobrzański


Wieleń Zaobrzański - wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskm, w gminie Przemęt nad Jeziorem Wieleńskim na obszarze Przemęckiego Parku Krajobrazowego, w połowie drogi pomiędzy Wolsztynem i Wschową (droga wojewódzka nr ), na trasie szlaku cysterskiego.

Wieleń Zaobrzański jest ośrodkiem letniego wypoczynku i wraz z otaczającymi ją jeziorami i lasami daje możliwość uprawiania turystyki rowerowej, pieszej i wodnej. Znajduje się tutaj wiele ośrodków wypoczynkowych, domków campingowych, pole namiotowe i baza gastronomiczna. Przez Wieleń i Jezioro Wieleńskie przechodzi wodny kajakowy "Szlak Konwaliowy".


Odległości do miast i wsi

Głogów - 45 km. Wolsztyn - 25 km. Wschowa - 25 km. Leszno - 30 km. Poznań - 90 km. Wrocław - 145 km. Warszawa - 370 km. Wijewo - 3 km. Osłonin - 1 km. Kaszczor - 2 km. Przemęt - 14 km. Boszkowo - 10 km. Mochy - 6 km. Polkowice - 65 km. Lubin - 80 km.

Galeria Ptaków rzeźbionych w drewnie wykonana przez Mariana Murka powstała w 1995 roku. Na dwóch poziomach eksponowanych jest 300 ptaków wykonanych w naturalnej wielkości i ubarwieniu, występujących w Przemęckim Parku Krajobrazowym. Zwiedzaniu towarzyszą naturalne głosy ptaków. Ekspozycja została zaaranżowana na wzór naturalnego środowiska - wśród dębów. Ze względu na unikalny charakter galerię co roku odwiedza kilkanaście tysięcy osób z kraju i zagranicy.

       


Parowozownia Wolsztyn jest nadal czynną lokomotywownią, z której codziennie wydawane są parowozy do prowadzenia planowych pociągów pasażerskich na trasach do Poznania i Leszna. Jest to jedyne takie miejsce gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów. Nie jest to skansen ani muzeum specjalnie utworzone dla prezentacji parowozów i ich zaplecza, ale czynna od ponad 100 lat prawdziwa parowozownia. Tylko tutaj codziennie można zobaczyć gorący, buchający parą parowóz.Wieża widokowa w olejnicy została uroczyscie otwarta 22 Lipca 2009 roku. Ten wzniesiony w 2009 roku obiekt został współfinansowany przez Urzęd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Gminę Przemęt, Dyrekcje Zespołów Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Powiat Wolsztyński oraz Nadleśnictwo Kościan a koszt budowy to kwota około 50 tyś. zł. Celem budowy było ukazanie Piękna Przemeckiego parku Krajobrazowego oraz monitorowanie zagorzenia pożarowego Lasów. Konstrukcja wieży wykonana jest z drewna, na pale nośne składają się pnie z modrzewia. Wieża leży na terenie Nadleśnictwa Olejnica w pobliżu jeziora Górskiego i Olejnickiego. Wybudowana została w miejscu dawnej wieży triangulacyjnej na wzgórzu które nosi potoczną nazwę "Januszowe wzgórze" a jego wierzchołek sięga wysokości 92m.n.p.m. Całkowita wysokość wieży wynosi 19,5m i aby dostać się na najwyższy taras widokowy należy pokonać 80 drewnianych schodów. Wykonawcą wieży jest pan Szymon Jęśkowiak z Brenna. Poza dostrzegalniami p.poż betonowymi wieżami wykonanymi przez lasy Państwowe wieża w Olejnicy jest najwyższym tego typu obiektem w Wielkopolsce.

Przy dobrej widoczność z wieży dostrzec możemy miedzy innymi: Jezioro Osłonińskie, Górskie, trzytonowe, Białe, Breńskie ora Radomierskie wraz z wyspą Konwaliową. Zauważyć możemy także kościół w Przemęcie i Starkowie oraz wieże kościołów Dłużynie, Lginiu, Brennie i Wieleniu

    
Stadnina we Wieleniu proponuje konne przejażdżki:

Rekreacja - priorytetem naszym jest indywidualna nauka jazdy zapewniająca skuteczne przekazywanie wiedzy i poprawianie umiejętności.

Sport- zajęcia prowadzi jeden z naszych instruktorów, który wprowadził do kadry młodych jeźdźców Jarosława Skrzyczyńskiego

Zajęcia dla głuchoniemych prowadzone w języku migowym

Ponadto oferujemy również:
- Jazdę western, w siodle australijskim,hiszpańskim lub mongolskim.
- Dysponujemy ujeżdżalnia i prowadzimy wyjazdy w teren.
- Budujemy krytą ujeżdżalnię, która umożliwi prowadzenie jazd w różnych warunkach atmosferycznych.
Centralna Szkoła Szybowcowa w Lesznie

Zapraszamy do największego szybowcowego ośrodka w Polsce. Prowadzimy intensywne kursy i szkolenia szybowcowe, samolotowe i spadochronowe oraz loty pasażerskie.